2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
Paveiksliukas

J.F. Volfgango medalis Fondo valdybos pirmininkei Birutei Karnickienei

2023 m. lapkričio 23 dieną Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje vyko iškilus renginys –Lietuvos vaistininkų apdovanojimai „Gloriae pharmaciae Lithuaniae 2023“. Už nuopelnus Lietuvos farmacijai 8 asmenims iškilmingai buvo įteiktas žymaus farmacijos mokslo pradininko, vaistininko, farmakologo,  botaniko, Vilniaus universiteto profesoriaus  J. F. Vofgango medalis. Plojimais buvo sutikta žinia, kad medalis įteikiamas ir Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo valdybos pirmininkei Birutei Karnickienei už ilgametę  aktyvią ir prasmingą veiklą farmacijos srityje ir pastovų rūpinimąsi  habil. dr. Eugenijos Šimkūnaitės paveldo sklaida. Priimdama apdovanojimą Birutė Karnickienė  sakė, kad tai visų Fondo veikloje dalyvaujančių asmenų šventė ir dėkojo jiems.

Nepaisant rudens pabaigoje ištikusių žiemos išdaigų iš visų Lietuvos kampelių sugužėję svečiai vos tilpo į Kaune esančią nedidelę muziejaus salę, o susirinkusiųjų nuotaika tikrai buvo pakili. Pranešimų sesiją pradėjo taip pat tą dieną apdovanota dr. Reda Griškaitė. Ji pranešime pristatė ir apžvelgė neseniai savo išleistą knygą „Nuo botanikos iki istorijos: Paluknio dvaro literatė Aleksandra Volfgangaitė“. Būta svečių iš Ukrainos – tai prof. Danylo Kaminsky, kuris pristatė Lvovo nacionalinio Danylo Halytsky vardo medicinos universiteto fakultetą, švenčiantį 170-ies metų jubiliejų. Dr. Audrius Valotka pateikė žodžio „garbė“ įdomią ir įtraukią mokslinę analizę, o prieš pat apdovanojimų teikimo ceremoniją dr. Tauras Mekas prisiminė visus jau seniau apdovanotus Lietuvos vaistininkus, tarp kurių buvo ir pati Tautos žiniuonė Eugenija Šimkūnaitė. Šventę vainikavo ukrainietiškos ir lietuviškos dainos, kurias atliko Maryna Pylypenko, Vaidas Lengvinas ir jaunasis solistas Kyrylo Dernoyi.

„Gloriae pharmaciae Lithuaniae“ pirmasis renginys įvyko 2017 metais rugsėjo mėnesį. Šiuo apdovanojimu siekiama ne tik puoselėti ir išlaikyti gyvą garbingą Lietuvos farmacijos istoriją, bet taip pat siekiama, kad svarų indėlį įnešusieji būtų gražiai pagerbti, įvertinti, kad jų darbai nedingtų laiko užmaršties verpetuose ir nesumenktų tarp besisukančių kasdienės rutinos girnų.

Renginio dalyviai dėkingi Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus direktoriui dr. Taurui Mekui už sukurtą jaukią betarpišką aplinką, už sklandžią šventės organizaciją ir kiekvienam apdovanotajam skirtą  šiltą žodį.

Nuoširdus ačiū renginio mecenatui ir šio apdovanojimo iniciatoriui vaistininkui Anatolijui Kostiukevičiui, be kurio nuoširdaus atsidavimo šiai idėjai tokiu medaliu farmacijos pasaulis nebūtų turėjęs galimybės didžiuotis.

Šermukšnis